پکن – ایرنا – یک روزنامه چین روز دوشنبه در گزارشی نوشت که جنگنده «جی ۱۰» ساخت چین برای ایران که خواهان ارتقای نیروی هوایی نظامی خود است، بهترین گزینه محسوب می شود.

 «وانگ یان آن» تحلیلگر نشریه چینی «چاینا دیلی» به این باور است که پس از لغو تحریم ها، ایران قصد دارد ناوگان هوایی نظامی خود را بهبود بخشد.
وی افزود : «جی ۱۰» توان انجام ماموریت هایی که نیروی هوایی ایران می خواهد انجام دهد، دارد. این جت جنگی از بهترین برگ برنده ایران برای تقویت نیروی نظامی هوایی است.
به گفته این کارشناس چینی، این جت دارای قابلیت های بالای عملیاتی از جمله عملیات هوا به زمین و حملات ضد کشتی است.
تحلیلگر نشریه چینی تاکید کرد که چین یک صادرکننده اسلحه است و در زمینه پرداخت ها در معاملات تسلیحاتی نرمش پذیری بالایی دارد و به تعهدات خود نیز پایبند است.
«وانگ» می گوید که چین به عنوان سازنده این جنگنده می تواند به خریداران، فناوری آن را نیز انتقال دهد.
وی این مطلب را به دنبال انتشار گزارش های رسانه ای در چین مبنی بر مذاکره تهران و پکن در خصوص فروش ۱۵۰ فروند از این جنگنده ها به ایران عنوان کرد.
«چاینا دیلی» نوشت: این جت ساخت شرکت صنایع هوایی چین یکی از پیشرفته ترین جنگنده های دنیا است که قابلیت های آن دستکم با هواپیمای «اف ۱۶» آمریکا قابل مقایسه است.
این جت نخستین بار در سال ۲۰۰۴ میلادی در ارتش چین به خدمت گرفته شد و اکنون ۲۶۰ فروند آن در اختیار نیروهای مسلح چین است.
کشورهای آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی خواستار خرید این جنگنده هستند.
«فو چیان شایو» کارشناس تجهیزات هوایی چین می گوید: این جنگنده نسل سوم برای ایران گزینه مطلوبی است و طبیعی است ایران خواهان آن باشد.
وی افزود که به دلیل تجهیزاتی که در این هواپیمای نظامی بکار رفته، قابلیت جنگندگی آن افزایش یافته و مزیت آن را در مقایسه با دیگر جنگنده های نسل سوم کشورهای دیگر بیشتر کرده است.
گفته شده است که نخستین خریدار این جنگنده، پاکستان است که از سال ۲۰۰۹ میلادی سفارش ۳۶ فروند آن را به چین داد.
۲۷ مرداد ۱۳۹۴
81722819-70100518[1]

بازارگرمی نظامی چین برای دوران پسا تحریم

پکن – ایرنا – یک روزنامه چین روز دوشنبه در گزارشی نوشت که جنگنده «جی ۱۰» ساخت چین برای ایران که خواهان ارتقای نیروی هوایی نظامی […]
۲۷ مرداد ۱۳۹۴
81722839-70100549[1]

امید در اندیشه صنعتگران سوسو می زند

در پی توافق هسته ای و گشایش افق های جدید پیش در حوزه تعاملات جهانی ایران زمین، بارقه امید در اندیشه صنعتگران و تولیدکنندگان آذربایجان شرقی […]
۱۱ مرداد ۱۳۹۴
1782104[1]

پایان دوران طلایی چینی‌ها دربازارخودروی ایران

زمزمه ورود خودروسازان اروپایی کافی بود تا استراتژی خودرویی چینی‌ها در بازار ایران شکست بخورد. حال چشم بادامی‌ها باید فکر جدیدی برای ماندگاری در بازار ایران […]
۱۱ مرداد ۱۳۹۴
1753350[1]

طرح پساتحریم نعمت‌زاده روی میز روحانی

وزیر صنعت از ارایه طرحی برای بخش صنعت، معدن و تجارت در دوران پساتحریم خبرداد و گفت: این طرح تدوین و به رئیس‌جمهور تقدیم شده است. […]